Skip to main content

Add Me To Your Mailing List
HomeSLSC Flag Officers

 

SLSC Executive Officers

 

 Year Commodore
Vice Commodore
Rear Commodore
1957 Dan Kelly
Leo Hoge
None
1958 Dan Kelly
Leo Hoge

None

1959 Antonio Verasci
Ms. Beverly Bardwell
Lt. Col. Barry Nichols
1960 Antonio Verasci
James A. Ketchum
Marcel Zucchino
1961 James A. Ketchum
Marcel Zucchino
Charles Teschner
1962 Marcel Zucchino
Dan Cohen
David Jones
1963 James A. Ketchum
Alfred Gardner
James Hart
1964 James Hart
Cyril Chapman
Roy Giebel
1965 Hugh E. Thompson
Randall H. Rice
Charles Howard
1966 Randall H. Rice
Robert C. Ewell

John A. Booth

1967 Robert C. Ewell
John A. Booth
John L. Henkes, Jr.
1968 John A. Booth
John L. Henkes, Jr.
William Lee
1969 John L. Henkes, Jr.
William Lee
J. Murray Hollister
1970
William Lee
Fred Krause
Alvin Goodman
1971 Robison McLoughlin
David Duston
John Hudson
1972 David Duston
Rowland Redington
Will Mathewson
1973 Rowland Redington
John Hudson
David Hidinger
1974 John Hudson
David Hidinger
Frank Conley
1975 David Hidinger
William Webb
George Watkins
1976 William Webb
Allan Miller
Alan Smith
1977 Allan Miller
Eleanor C. Rice
R.K. MacCrone
1978 Eleanor C. Rice
Robert A. O'Farrell
Hunter Currin
1979 Eleanor C. Rice
Theodore Clark
Hunter Currin
1980 Theodore Clark
Hunter Currin
Mark Elizabeth Hull
1981 Hunter Currin
Mary Elizabeth Hull
Dennis Church
1982 Mary Elizabeth Hull
Frank Ryan
Allan Tedrow
1983 Frank Ryan
Robert Knippenberg
Ann Both
1984 Robert Knippenberg
Ann Booth
Garth Grimmer
1985 Ann Booth
Garth Grimmer
Martin O'Connor
1986 Garth Grimmer
Edwin Fuller
Martin O'Connor
1987 Edwin Fuller
Allan Miller
Robert Berry
1988 Robert Berry
Gerald Korenowski
Don Railton
1989 Chris Nillissen
Gerald Korenowski
Don Railton
1990 Hunter Currin
Jean Grimmer
David K. Hudson
1991 Jean Grimmer
David K. Hudson
Edgar Adams
1992 David K. Hudson
Bruce A. Blackie
Lois Haignere
1993 Bruce A. Blackie
Lois Haignere
Robert Ballinger
1994 Lois Haignere
Allan Tedrow
Robert Ballinger
1995 Allan Tedrow
Robert Ballinger
Barbara Prince-Miller
1996 Robert Ballinger
Allan Miller
Scott Richards
1997 Allan Miller
Scott Richards
Ann Seidman
1998 Allan MIller
Scott Richards
Ann Seidman
1999 Ann Seidman
Harry Redgrave
Don Railton
2000 Ann Seidman
Harry Redgrave
Emmett McCarthy
2001 Harry Redgrave
Emmett McCarthy
Bruce Blackie
2002 Harry Redgrave
Emmett McCarthy
Dan Lacey
2003 Emmett McCarthy
Dan Lacey
David K. Hudson
2004 Emmett McCarthy
Dan Lacey
David K. Hudson
2005 Allan Miller
Clark Cooper
David K. Hudson
2006 Clark Cooper
James Nicol
David K. Hudson
2007 Clark Cooper
James Nicol
David K. Hudson
2008 James Nicol
Tony Bianchini
David K. Hudson
2009 James Nicol
Tony Bianchini
David K. Hudson
2010 Tony Bianchini
Gene Auciello
David K. Hudson
2011 Tony Bianchini
Gene Auciello
David K. Hudson
2012 Gene Auciello
Victor Roberts
David K. Hudson
2013 Gene Auciello
Victor Roberts
David K Hudson
2014 Victor Roberts
Mark Welcome
David K Hudson
2015 Victor Roberts Mark Welcome David K Hudson
2016 Mark Welcome
Anthony Cannone
David K Hudson